Praca na wakacje jest najczęściej poszukiwana przez studentów i uczniów szkół średnich, którzy w czasie przerwy wakacyjnej chcą dorobić. Dla jednych tego rodzaju zatrudnienie jest sposobem na spędzenie wakacji, większość sięga po możliwość zatrudnienia przez część wakacji, aby zarobić na wymarzony wyjazd czy kurs. Co oferują pracodawcy na wakacje?

Najwięcej wakacyjnych ofert pracy można znaleźć w miejscowościach wypoczynkowych. Związane jest to głównie z koniecznością znalezienia dodatkowych pracowników w sezonie, gdy jest sporo turystów. Takie oferty mają lodziarnie i niewielkie restauracje, serwujące zazwyczaj proste i szybkie dania na ciepło, na wakacje zatrudniają również hotele i pensjonaty, w których potrzebne są zarówno dodatkowe osoby do sprzątania, jak i do pilnowania bezpieczeństwa na basenie czy przy organizowaniu dodatkowych zajęć dla gości hotelowych. W ośrodkach wypoczynkowych w wakacje jest również zapotrzebowanie na opiekunów i wychowawców kolonijnych. W tym przypadku potrzebne jest wykształcenie pedagogiczne i posiadanie odpowiednie uprawnienia.

W wakacje można również dorobić przy zbiorze owoców, choć w tym przypadku ofert jest dużo mniej i nie są one zbyt korzystne finansowo. Praca w ogrodnictwie rozliczana jest najczęściej na podstawie zebranej ilości owoców. Na taką pracę decyduje się raczej młodzież szkolna, która jest w stanie pracować w trybie akordowym przez kilka dni, aby zarobić pieniądze na wymarzone gadżety.

Przeprowadzki Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *